Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když profesorka Umbridgeová odmítla dovolit studentům kouzlit, s tím, že mají pouze studovat knížky, Hermiona přišla s nápadem, že Harry bude učit Obraně proti černé magii skupinu ochotných studentů. Harry - ne zrovna nadšeně - souhlasil a skupinka lidí se dohodla sejít v Hostinci u prasečí hlavy. Poté Nevil zahlédl něco neuvěřitelného a hned běžel pro Harryho,Hermionu a Rona a ti ho pochválili,že dokázal  najít místnost zvanou Komnata nejvyšší potřeby a skupina začala trénovat. Rozhodli se říkat si BA. Znamenalo to bitevní asociace, ale velmi brzy se rozhodli název změnit na Brumbálovu Armádu.

Členové skupiny podepsali pergamen, který byl bez jejich vědomí očarován. Když někdo z nich prozradí, co se děje, bude trpět těžkým akné. Pro upozornění členů o další schůzi každý dostal falešný galeon. Čísla na falešných galeonech se změnila na datum a čas další plánované schůzky. Vždycky když se změnily údaje, galeon se rozžhavil.
Průběhem roku se členové Brumbálovy armády naučili různé druhy kouzel a uhranutí, které byly mnohem obtížnější než třeba Expelliarmus, například Expecto Patronum. dokonce i Neville dokázal kouzlo Expelliarmus a bratři Creeveyovi se stali docela dobrými kouzelníky, díky Harryho pečlivému vyučování.

Když několik členů BA doprovázelo Harryho, Rona, a Hermionu do Londýna pokusit se zachránit Siriuse Blacka, na Ministerstvu kouzel, v oddělení záhad, se setkali se skupinkou Smrtijedů tedy Belatrix Lastringovou a Luciusem Malfoem a taky jejich vůdcem Voldemord(T.R.Radle). Bojovali velmi dobře a odvážně a několik jich utrpělo zranění při obraně Harryho. Nikdo z BA nebyl zabit,ale Harryho kmotr Sírius ,který byl zabit svou sestřenicí  a smrtijedkou BELATRIX LASTRINGOVOU. 

Členové Brumbálovy Armády

 

Náhledy fotografií ze složky Brumbálová armáda-foto